РЧ-дані для наукових досліджень в середовищі MATLAB

Більшість комерційних ультразвукових апаратів закриті для дослідників і не забезпечують доступ до необроблених ВЧ-сигналів. Ці сигнали несуть цінну інформацію про взаємодію акустичних хвиль і тканин, і вони можуть бути використані для розробки нових методів діагностики. TELEMED пропонує дослідницькі інструменти для наукових інженерів, що працюють у галузі біомедичного ультразвуку, що дозволяє аналізувати радіочастотні дані, отримані новим поколінням ультразвукового сканера TELEMED ArtUs.

Пакет досліджень реалізований в середовищі MATLAB® (MathWorks, Inc., Natick, Massachusetts) і містить графічні користувальницькі інтерфейси (рис. 1-5), що дозволяє імпортувати та переглядати анотовані дані про радіочастоти та збирати сценарії, що ілюструють звичайну обробку радіочастотного сигналу кроки, які зазвичай використовуються в механізмі формування зображення в режимі B.

Інструменти відкривають нові можливості для:

Інженерна точка зору
  • Розробки нових ультразвукових методів кількісної характеристики тканин Дослідження акустичних властивостей тканин та матеріалів, що імітують тканини Розробка нових параметричних методів візуалізації Створення вдосконалених алгоритмів цифрової обробки зображень для зменшення спекл-ефектів та покращення зображення
Точка зору клінічної практики
  • Виведення нових біомаркерів для: розпізнавання, характеристики та диференціації різних уражень та оцінки лікування (тобто ефективності термічної абляції, сонопорації) Дослідження тканин in vitro (тобто дослідження зразків біопсії) Нові джерела контрасту для візуалізації різних уражень (пухлини , фіброз тканин, атеросклеротичні бляшки та багато іншого) Краща якість ультразвукових діагностичних зображень, більш доцільних для візуальної експертизи

Інструмент дозволяє спостерігати в режимі реального часу 2 потоки, B + RF. Також інструмент дозволяє встановити параметри сканування, визначити область, що цікавить, записати РЧ-дані на диск та ін. Додаток C ++.

Інструменти, сценарії MATLAB, скрипти Python, вихідні коди та посібники ви можете завантажити тут.